Dzień X
Od rana tradycyjnie miejsce miały praktyki naszych uczniów. Żywieniowcy uczyli się ocenianiać wpływ warunków transportu na jakość żywności danych składników na organizm człowieka oraz komponować dania. Ekonomiści zaś wykorzystywali podczas praktyk edytor tekstu do przygotowania materiałów informacyjnych związanych z organizacją spotkań służbowych oraz uczyli się systematyzować etapy procesu planowania pracy zespołu by działania były efektywne. Logistycy natomiast zajmowali się sprawdzaniem towarów pod względem ilościowym, jakościowym i wartościowym. Rozmiesczali również towar na miejsca odkładcze oraz sporządzali spis z natury.

Po skończonych praktykach, wszyscy uczniowie wybrali się na wycieczkę do Thessaloniki. Zwiedzanie tego drugiego co do wielkości greckiego miasta rozpoczęliśmy od prelekcji naszej przewodnik - pani Sylwii na temat Aleksandra Wielkiego uwiecznionego na swoim ukochanym koniu Bucefale w postaci ogromnego posągu stojącego nad brzegiem Zatoki Termajskiej. Tuż obok wsiedliśmy na ,,piracki” statek, z którego przez pół godziny podziwialiśmy panoramę zabudowy miejskiej Salonik wspinającej się od brzegu morza na otaczające wzgórza.
Po wykonaniu zdjęcia ze współczesnym piratem na tle białej wieży posłuchaliśmy prelekcji pani przewodnik na temat tego zabytku. Ta XV-wieczna wieża pełniła różne funkcje m.in.: fortu, więzienia, a współcześnie muzeum sztuki bizantyjskiej. Od Białej Wieży rozpoczęliśmy drogę w górę miasta krocząc ulicą, wzdłuż której przed 17 wiekami ciągnął się Hipodrom, czyli zabudowania pałacowe cesarza Galeriusza. Dziś mogliśmy ujrzeć już tylko ruiny samego pałacu, gdyż cała reszta przez następne wieki przykryta została warstwą kolejnych zabudowań; w tym współczesnych. Idąc ciagle w górę dotarliśmy do kolejnego starożytnego zabytku, czyli ruin Łuku Triumfalnego Galeriusza, które zostały zbudowane dla uczczenia zwycięstwa bohatera nad Persami pod koniec III w. n.e. Jeszcze wyżej doszliśmy do końca ulicy, gdzie znajduje się Rotunda - dawna rzymska świątynia, liczącą ponad 1700 lat, prawie od samego początku pełniącą rolę świątyni chrześcijańskiej. Ostatnim zaplanowanym miejscem do odwiedzenia na naszej trasie była słynna, zabytkowa cerkiew Hagia Sophia (Kościół mądrości Bożej) z VII wieku, jedyny niezniszczony z tamtego okresu zabytek. Zwiedzanie zakończyliśmy zakupami pamiątek, po czym wróciliśmy do naszego hotelu.

Wieczorem nastąpiło rozwiązanie kolejnego z wcześniej rozpisanych konkursów dotyczącego życia bogów greckich w wydaniu współczesnym. Każda z grup przedstawiła nagrane przez siebie filmy, w których rolę wcielali się uczniowie. Rozwiązany został też inny konkurs polegający na tym, że przez cały okres praktyk uczniowie mieli dokonywać wielokrotnych wymian przedmiotów, rozpoczynając od zwykłego długopisu. Jedna z naszych brzezińskich grup dokonując aż 28 wymian, znacznie poprawiła ogólny bilans połączonych konkursów. Do zakończenia pozostaje jeden dzień z dwoma cząstkowymi konkursami. Wyniki wszystkich wyłonią zwycięzców naszej wielkiej greckiej olimpiady.